Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğrencilerimizin Topluma Destek Projeleri Devam Ediyor

Üniversitemizin Fen Bilgisi Öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri Büşra Bostan, Filiz Demir, Saadet Akan ve Eda Ertürk, Topluma Hizmet Dersi kapsamında Tandoğan Ortaokulu’nun kütüphanesini düzenledi.

 

Proje kapsamında, öğrencilerimiz kütüphaneyi temizlemeyle işe başladı. Ardından hayırsever kişilerden temin edilen malzemelerle duvarlar boyandı ve okuma alanını öğrenciler için ilgi çekici ve güdüleyici bir ortama dönüştürmek için duvarlara figürler çizilip dekoratif süsler yapıştırıldı. Öğrencilerimiz tahrip olan rafları restore edip, temizleyip, eski kitapları düzenledikten sonra topladıkları yeni kitapları da raflara dizerek çalışmalarını tamamladılar. Proje sonunda Tandoğan Ortaokulu Müdürü Gündüz Yıldız ve okul öğretmenleri öğrencilerimize ve üniversitemize teşekkür ettiler.

 

Öğrencilerimiz teşviklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat‘a, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi hocası Dr. Öğr. Üyesi Oylum Çavdar’a, perde yardımında bulunan Muş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman’a, kitap yardımında bulunan ve rafların restore edilmesine yardım eden AHBAP platformuna, boya ve malzemelere sponsor olan ve yine kitap yardımında bulunan Arif Emre Duman'a teşekkür ettiklerini belirttiler.