Muş Alparslan Üniversitesi
 
Birimler Arası FUTSAL Turnuvası Final Maçı Yapıldı

Üniversitemiz ile Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi işbirliğiyle düzenlenen Birimler Arası FUTSAL Turnuvasına 14 takım ve yaklaşık 100 sporcu katıldı. BESYO Kapalı Spor Salonunda 13Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen final maçına, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Genel Sekreter Yardımcımız Ferit Uslu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Alper Karadağ ile akademik ve idari personelimiz katıldı.

 

Saat 15.00’da başlayan üçüncülük maçı Yapı İşleri 1 birimi ile Fen-Edebiyat Fakültesi birim takımı arasında yapıldı. Normal süresi 4-4 biten karşılaşmayı kazanan takım, uzatmada 9-4’lük skorla Fen-Edebiyat Fakültesi birim takımı oldu. Saat 16.00’da başlayan final maçı Yapı İşleri 2 (Yıldız Teknik) birimi ile Güvenlik birimi arasında oynandı. Bu zorlu mücadelenin galibi 5-3’lük skorla Yapı İşleri 2 (Yıldız Teknik) takımı oldu.

 

Turnuva birincisi Yapı İşleri 2 (Yıldız Teknik) birim takımına ödülleri, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat tarafından verildi. İkinci olan Güvenlik birimi takımı ödüllerini Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi başkanı Dr. Öğretim Üyesi Turan Güler’den alırken, Üçüncü olan Fen-Edebiyat Fakültesi birim takımına ise ödülleri, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu tarafından verildi.

 

Ödül töreninin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi başkanı Dr. Öğr. Üyesi Turan Güler ile Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi temsilcileri, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Şükrü Çobanoğlu derece alan takımlar ve Müsabakalar boyunca görev yapan hakemler; Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışan Hüseyin Altun, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencimiz Veysel Yamaç ve Kübra Yıldız’ ı tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü ÇOBANOĞLU turnuva sonunda Üniversitemizin spor aktivitelerinin ve spor alanındaki başarılarının üstüne koyarak devam edeceğini son olarak ilk defa katıldığımız Antalya Kemer de gerçekleşen Badminton müsabakalarında şampiyon olarak lig atladığımızı belirtti. Yapılan etkinliğin, Muş Alparslan Üniversitesi akademik, idari ve sürekli işçi statüsündeki birim personellerinin kaynaşması, dayanışması ve FUTSAL sporu ile tanışma hedeflerinin amaçlanarak düzenlendiğini söyledi.