Muş Alparslan Üniversitesi
 
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ameliyathane Hizmetleri Programı Uygulama Laboratuvarında Eğitim Başladı

Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ameliyathane Hizmetleri Programı öğrencileri son teknoloji ile donatılmış ameliyathane laboratuvarında 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Döneminde eğitime başladı. Bu ameliyathane laboratuvarı ile uygulamalı eğitim fırsatı bulan öğrencilerimiz cerrahi masa hazırlığı, sütur atma teknikleri ve cerrahi prosedür için ışık özellikleri (pozisyon, renk sıcaklığı, alan boyutu) uygulamaları eğitimi almaya başladı.
 
Sağlık sektöründe kalifiye eleman yetiştirilebilmesi için teorik derslerin uygulamalı eğitim ile desteklenmesi gerektiğini ifade eden Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Özmen İstek, öğrencilerimizin alanlarında kendilerini daha iyi yetiştirebilmesi için Üniversitemizin tüm imkânlarını sunduğunu ve bu durumdan mutluluk duyduğunu belirtti.
 
Ameliyathane Hizmetleri Programı Uygulama Laboratuvarı ile öğrencilerimiz kendilerini hastane ortamında gibi hissettiğini ve yaptıkları uygulamalarla el becerilerini, bilgi ve birikimlerini arttırdığını ifade ettiler. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ameliyathane Hizmetleri Programı öğrencileri bu ameliyathane imkânı dolayısıyla öncelikle Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Hanifi Körkoca’ya, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Özmen İstek’e teşekkür ettiler.