Muş Alparslan Üniversitesi
 
Türkiye’nin En Büyük Kardan Heykelinin Yapım Ekibinde Yer Aldık

Üniversitemiz El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Heykeltıraş Erhan Karadağ’ın da aralarında bulunduğu sanatçıların Sarıkamış Harekâtı’nın 104. yıl dönümü dolayısıyla hazırladığı, şehit askerlerimizi sembolize eden Türkiye’nin en büyük kardan heykeli, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
 
Sarıkamış’taki Cıbıltepe Kayak Merkezinde, farklı üniversitelerden öğretim elemanları ve üniversite öğrencilerinden oluşan bir ekip tarafından, ebediyete yürüyen şehitleri sembolize eden bir kardan heykel yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve protokol üyeleri tarafından açılışı yapılan 8 metre yüksekliğindeki heykel, 80 kamyon kar taşınarak oluşturulan kar blok yontularak 15 günde tamamlandı.
 
Sarıkamış Harekâtı’nın 104. yıl dönümü dolayısıyla Sarıkamış’a gelen çok sayıda vatandaş, üniversitemizin yanı sıra Kafkas Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi öğretim görevlileri ve yükseklisans öğrencilerinden oluşan bir ekip tarafından yapılan kardan heykel önünde fotoğraf çektirirken duygusal anlar yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da heykel önünde çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.