Muş Alparslan Üniversitesi
 
Daire Başkanı Çobanoğlu, Türkiye Kayak Federasyonu Eğitim Kuruluna Seçildi

Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanımız Şükrü Çobanoğlu, Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) Eğitim Kuruluna seçildi. Muş’un kayak potansiyelini değerlendiren Çobanoğlu, özellikle kayaklı koşu branşında her dönem milli takımın omurgasını Muşlu sporcuların oluşturduğunu, TKF Yönetim Kurulu Üyeliklerinde ve kurullarda antrenör ve hakem olarak çok sayıda Muşlu spor yöneticisinin görev aldığını kaydetti.

 

Muş’un kış turizmi potansiyelinin gelişimindeki en büyük engelin, yetersiz tesisleşme olduğunu söyleyen Çobanoğlu, her dönem gündemde olan “Kurtik Kayak Merkezi” projesinin hayata geçmesiyle Muş’un marka değerinin artacağını ifade etti.

 

Çetin kış şartlarının hüküm sürdüğü Muş’ta kaliteli zaman geçirme adına ailece kayak sporu ile uğraştıklarını, ailesinden kayaklı koşu branşında gerek sporcu ve gerekse de spor yöneticisi olarak görev alanlar bulunduğunu söyleyen Çobanoğlu şöyle konuştu: “Kayağa, ağabeyimin mahallemizdeki marangoza yaptırdığı tahta kayaklarla başladım. Lisedeyken, kayaklı koşunun duayenlerinden, uzun yıllar milli takım baş antrenörlüğü yapmış Kaya Sönmez hocadan ders alma fırsatım oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesine 1991’de kayıt yaptırdığım ilk dönemde, Doç. Dr. Muzaffer Selçuk hoca tarafından kayaklı koşu takımına seçildim ve o yıl, Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği yarışmada takım olarak birinci olduk.

 

İlimizde kayak sporuna önemli ölçüde katkı sunan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a ve TKF Eğitim Kuruluna şahsımı seçen TKF yönetimine şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Muş’ta kayak sporunun hak ettiği konuma gelmesi için bu güzel spora gönül veren herkesle güzel çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”