Muş Alparslan Üniversitesi
 
Uygulama ve Araştırma Merkezlerimizin İstişare Toplantısı Yapıldı

Üniversitemize bağlı uygulama ve araştırma merkezlerinin müdürleri, Rektör Yardımcımız ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ başkanlığında bir toplantı yaptı. Üniversitemizde faaliyet gösteren uygulama ve araştırma merkezleri tarafından 2018’de yapılan ve 2019’da yapılacak faaliyetler hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, merkezlerin yaşadığı sorunlara ilişkin çözümler konusunda da kararlar alındı. 

 

Prof. Dr. Karadağ, üniversitemizin bilgi üretimi, uygulamalar geliştirme, donanımlı bireyler yetiştirme ve toplumsal refaha katkı sağlama temeli üzerine kurulduğunu belirterek, üniversitemizdeki uygulama ve araştırma merkezlerinin ortak hedefinin de toplumsal ihtiyaçları ve sorunları belirleme ve bu doğrultuda çözümler üreterek bölgesel kalkınmaya güç vermek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Karadağ, uygulama ve araştırma merkezi müdürlerine geçtiğimiz yıl yaptıkları çalışmalar için teşekkür ederek, 2019’da yapacakları çalışmalardan için de başarı dileklerini iletti.

 

Toplantıya, Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İskender Dölek, Bilimsel Araştırmalar-Yayınlar ve Projeler Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAYPUAM) Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Şamil Tatık, Geleneksel Sporlarımız ve Oyunlarımız Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Esra Çıplak, Kültür-Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Yalçın Dicle, Muş Lalesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yenikalaycı, Merkezi Araştırma Laboratuvarları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kenan Buldurun, Selçuklu ve Malazgirt Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bahattin Çatma, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fırat Kurt, Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Adem Palabıyık, Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Canser Kardaş katıldı.