Muş Alparslan Üniversitesi
 
II. Öğrenci Toplulukları Tanıtım ve Tanışma Günleri Sona Erdi

Üniversitemiz öğrencileri, II. Öğrenci Toplulukları Tanıtım ve Tanışma Günlerinde bir araya geldi. Külliyemizdeki 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezi önünde düzenlenen etkinliği, aktif biçimde faaliyet gösteren 17 öğrenci topluluğumuz açtıkları stantlarla zenginleştirirken öğrencilerimiz de yoğun bir ilgi ve katılım gösterdi.

 

İki gün süren ve öğrenci topluluklarımızın yaptıkları ve bu akademik yılda yapmayı tasarladıkları faaliyetleri tanıttığı etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Genel Sekreterimiz Harun Demir ile personelimiz ve öğrencilerimiz iştirak etti.

 

“Öğrenci topluluklarımızın kurumsallaşmasına ve faaliyetlerini çeşitlendirerek sürdürmesine destek oluyoruz.”

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, akademisyenlerimizin danışmanlığında üye öğrencilerimizin çeşitli alanlarda faaliyetler gerçekleştirdikleri öğrenci topluluklarımızın diğer öğrencilerimize tanıtılması ve topluluklarımız arasında eşgüdüm sağlanması amacıyla düzenlenen etkinlikte kurulan stantları tek tek gezerek topluluk temsilcileriyle sohbet etti.

 

Öğrenci topluluklarının çalışmalarına büyük değer verdiğini belirten Prof. Dr. Polat, gerçek bir üniversitenin sadece derslere girilen bir yer olmadığını, yürütülen sosyal faaliyetlerin de üniversitedeki öğretimin önemli bir parçası olduğunu söyledi. Prof. Dr. Polat, “Üniversitemiz, öğrencilerimizin çeşitli alanlarda potansiyellerini keşfederek, sergileyerek ve ilerleterek hayata hazırlıyor. Bu anlayışla öğrenci topluluklarımızın kurumsallaşmasına ve faaliyetlerini çeşitlendirerek sürdürmesine destek oluyoruz.” şeklinde konuştu.

 

II. Öğrenci Toplulukları Tanıtım ve Tanışma Günlerine üniversitemizin Musiki Topluluğu, Anemon Topluluğu, Hayırda Buluşanlar Topluluğu, Okçuluk Topluluğu, Tarih Araştırmaları Topluluğu, İslam Sanatları Topluluğu, Matematik ve Satranç Topluluğu, Renkli Düşler Okul Öncesi Topluluğu, Doğa Kültür ve İzcilik Topluluğu, Üniversiteli Aktif Gençler Topluluğu, Umran Sosyoloji Topluluğu, Aydınlığa El Ele Topluluğu, Toplum Gönüllüleri Topluluğu, Genç Tema Topluluğu, Sinema ve Edebiyat Topluluğu, Yeniler Topluluğu ve Bilinçli Gençler Topluluğu katıldı. 

 

Bütün katılımcı topluluklar, açtıkları stantlarda faaliyetleri hakkında tanıtım ve üye kaydı yaparken bazı öğrenci toplulukları yıl içinde açacakları çeşitli kurslar hakkında öğrencileri bilgilendirdi. İslam Sanatları Topluluğu kurduğu ebru sanatı masası ile bu sanata ilişkin farkındalık oluştururken, Okçuluk Topluluğu, 1071 Kongre ve Kültür Merkezi arkasında düzenlediği alanda ok atışı yaptırdı. Matematik ve Satranç Topluluğu ise satranç masası kurarak ve dart oynatarak etkinliğe renk kattı. 

 

Musiki Topluluğu üyelerinin canlı müzik icrası eşliğinde halaylar çekilen ve tam bir şenlik havasında geçen etkinliğe katılmaktan memnuniyet duyduklarını söyleyen öğrencilerimiz, bu etkinlik sayesinde öğrenci topluluklarını tanıma ve üye olma fırsatı bulduklarını söylediler. Öğrenci topluluklarının temsilcileri ise üniversitemizin kendilerine böyle bir imkân sunmasından ve Rektörümüz Prof. Dr. Polat’ın etkinliğe bizzat katılmasından ötürü duydukları minnettarlığı dile getirdiler.