Muş Alparslan Üniversitesi
 
Kütüphanemizden En Fazla Ödünç Alınan 100 Kitap Belli Oldu

Muş Alparslan Üniversitesi Kütüphanesinden son bir yıl içinde en fazla ödünç alınan 100 kitap belli oldu. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, otomasyon sistemiyle tutulan kayıtlara dayalı olarak, 01 Ağustos 2017 ile 31 Temmuz 2018 tarihleri arasında kütüphanemizden en fazla ödünç alınan 100 kitabın listesini açıkladı. 

 

Listeye göre kütüphanemizin en çok talep gören kitabı, Mehmet Rauf’un “Eylül” romanı oldu. Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından 2017 yılında Türkiye çapında üniversite kütüphanelerinden en çok ödünç alınan kitap olduğu açıklanan Oğuz Atay’ın “Tutunamayanlar” romanı listede ikinci sırada yer alırken, Dostoyevski’nin “Suç ve Ceza” romanı ise üçüncü sırada kendine yer buldu. 

 

Muş Alparslan Üniversitesi Kütüphanesinden En Fazla Ödünç Alınan 100 Kitap

Kütüphanemiz Yeni Akademik Yıla Hazırlanıyor

Bölgemizin en donanımlı ve materyal sayısı en fazla üniversite kütüphanelerinden biri olan Muş Alparslan Üniversitesi Kütüphanesinde yeni akademik yıl için hazırlıklar sürüyor. Bu kapsamda yeni isimliği asılan kütüphanemizden öğrencilerimizin ve personelimizin daha rahat ve nezih bir ortamda hizmet alabilmesi ve kütüphaneden en etkili şekilde yararlanması için planlanan çalışmalara ilişkin bilgilendirme, önümüzdeki günlerde yapılacak. Öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin yanı sıra idari personelimizin de yararlandığı Muş Alparslan Üniversitesi Kütüphanesinde, 61.140 adet kitap bulunuyor.

 

Muş Alparslan Üniversitesi Kütüphanesi