Muş Alparslan Üniversitesi
 
Rektörümüz Prof. Dr. Polat, Akademik ve İdari Birim Amirlerimizle Kahvaltıda Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, akademik ve idari birimlerimizin amirleriyle kahvaltıda buluştu. Konukevimizde düzenlenen kahvaltıda Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Harun Demir başta olmak üzere akademik ve idari birim yöneticilerimiz hazır bulundu. 

 

Kahvaltıda, geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılını farklı yönleriyle değerlendiren ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılına dönük yürütülen çalışmalar hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Polat, kurumsal ve fiziksel altyapısını büyük ölçüde oturtan üniversitemizin yeni dönemde bilimsel alanda üretime dönük çalışmalara ağırlık vereceğini kaydetti. 

 

Bütün birimlerin gelişim süreçlerini titizlikle incelediklerini ve yönetim olarak, üniversitemizin misyonu ve stratejik hedefleri doğrultusunda adım adım ilerlediklerini belirten Prof. Dr. Polat, birim bazında ve üniversite çapında bütün ekiplerin uyumlu çalışmasına büyük önem verdiklerinin altını çizdi. İdari süreçlerde özen gösterilmesi ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında çeşitli tavsiyelerde bulunan Prof. Polat, birimlerin onay verilen yenilikleri hayata geçirmeleri ve yaşanan sorunları çözüme ulaştırmaları için üniversite yönetimi olarak ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

 

Üniversitemizin altyapısı, eğitim imkânları ve insan sermayesi bakımından sahip olduğu özelliklerin kamuoyuna ve bilhassa potansiyel öğrencilerimize doğru ve etkili biçimde anlatılması bakımından akademik birimlerimizin özel tanıtım çalışmaları yürütmesinin önemine işaret eden Prof. Dr. Polat, üniversitemizi kazanacak her nitelikli öğrencinin başka nitelikli öğrencilerin de MŞÜ’yü tercih etmesi bakımından teşvik edici olacağını söyledi.

 

Muş Alparslan Üniversitesinin gerek merkezi ve yerel yönetimler gerekse toplumsal anlamda kurumsal itibarının son derece yüksek olduğunu belirten Prof. Dr. Polat, üniversite yönetiminin bu ilkeli ve güvenilir çizgisini korumak için bütün birim amirlerinin üzerlerine düşenleri hakkıyla yerine getirmeye devam etmesi gerektiğini vurguladı.

 

Kahvaltı programı, Prof. Dr. Polat’ın konuşmasının ardından sohbet ve görüş alışverişi ile sona erdi.