Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosundan Külliyemizde Müzik Ziyafeti

Üniversitemiz Kültür-Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜSAM) tarafından organize edilen Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun konseri, dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Kongre ve Kültür Merkezimizdeki konseri Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın eşi Nilüfer Polat Hanımefendinin yanı sıra Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve eşleri, Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Harun Demir, daire başkanlarımız, akademik ve idari personelimiz ile çok sayıda Muşlu ve öğrencimiz dinledi.

 

Dinleyiciler Elazığ ve Muş yöresi ağırlıklı olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesine özgü eserlerin büyük bir ustalıkla icra edildiği konserde Türk müziğinin eşsiz örneklerini dinleme şansı yakaladı. Şefliğini Kenan Çimtay’ın üstlendiği konserde kanunda Jale Serap, çelloda Ender Şen, ritmde Mehmet Demir ve Burak Coşkuner, kemanda Orhan Çimtay, utta Emrah Çümendir, klarnette Yusuf Uğraş, neyde Ozan Taneli yer aldı. Koronun ses sanatçıları ise Lokman Özdemir, Veysel Tiryaki, Cihat Başkıran, Emrah Uysal, Onur Yenigün, Hüseyin Budan, Ferahnaz Yalçın, Rabia Koşar, Duygu Demir ve Seher Çelik’ti.

 

Konserde şu şarkılar seslendirildi: Harput Yöresinden Paşagöçtü Peşrevi, Kar mı Yağmış Şu Harput’un Başına, Odasına Vardım, Ahçik; Diyarbakır Yöresinden Biner Paytona, Esti Baharın Mevsimi, Bir Ceket İsterem Kolu Dar Ola, Evleri Var Hane Hane; Elazığ Yöresinden Hüseynik (Telgrafçı Akif), Kırmızı Gül Goncasını, Kınıfır (Karanfil) Bedreng Olur, Necibe, Vardım Baktım; Muş Yöresinden Kaleden Kaleye Ben Gördüm Onu, Kalenin Bedenleri, Garşıda Gıza Gurban, Mektebin Bacaları ve  Malatya Yöresinden Çiçekten Harman Olmaz, Kara Gözlüm Senden Murad Alınmaz.

 

Dinleyicilerin büyük beğenisini toplayan konser, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın eşi Nilüfer Polat Hanımefendi, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Prof. Dr. Yaşar Karadağ tarafından koro üyelerine hediye takdim edilmesinin ardından son buldu.

 

Konserin tamamını izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri