Akademik ve İdari Personelimizin Muşlu Şehit ve Gazi Ailelerine Ziyaretleri Sürüyor

Üniversitemiz, ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzuru ve güvenliği uğruna canlarını feda ederek şehadet makamına erişen kahraman şehitlerimizin yakınlarını ve aynı uğurda bedenlerini ve sağlıklarını feda eden gazilerimizi yalnız bırakmıyor. Bu kapsamda farklı akademik ve idari birimlerde çalışan personelimiz Muşlu şehit yakınlarına ve gazilere manevi destek ziyaretlerinde bulundu.

Manevi destek ziyaretleri kapsamında İslami İlimler Fakültesi Sekreteri Ali Ziver Çifçi ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sekreteri Veysi Bozyel, Şehit Hakan Çimçik'in kardeşi Turan Çimçik’i evinde ziyaret etti. Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanı Mumtaz Aras ve Döner Sermaye İşletmesi Müdürü Serhan Demir şehit Mehmet Ziya Şahin’in oğlu Fikret Şahin’e; Bilgi İşlem Daire Başkanı Faruk Bodır ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Asaf Asatekin, Şehit Medeni Subaşı’nın kardeşi Cahit Subaşı’na misafir oldu. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Halit Erol ise Şehit İkram Ersöz’ün kardeşi Sevgi Güldeste’ye ziyarette bulundular.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Fırat Aykan ve Eğitim Öğretim İşleri Şube Müdürü Sedat Demir, Kıbrıs Gazisi Yusuf Aktay’ı evinde ziyaret ederken, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sekreteri Ali Çobanlı ile BESYO Sekreteri Reşat Değer, Kore Gazisi Bayram Aksoy’un ziyaretçisi oldu. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sekreteri Mehmet Can Dalseçkin ile Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Sekreteri Ramazan Kaplan, Kıbrıs Gazisi Nurettin Arslan’ı ziyaret etti. Eğitim Fakültesi Sekreteri Asım Taş ile Fen Edebiyat Fakültesi Sekreteri Abdülkerim Çay, Kıbrıs Gazisi Abdülsettar Sayan’a konuk olurken, Personel Daire Başkanlığı Şube Müdürü Kenan Aykut ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri Arif Kaya, 15 Temmuz Gazisi Abdullah İrgin’in babası Selahattin İrgin’le görüştü.

Personelimiz ziyaretlerinde şehit yakınlarının ve gazilerimizin talepleri hakkında bilgi edinirken vatanın bölünmez bir bütün olduğunu vurgulayarak, şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıklarını dile getirdiler. Muş Alparslan Üniversitesinin daima şehit yakınlarının ve gazilerin destekçisi olduğunu belirten personelimiz, gazilerimize geçmiş olsun dileklerini ileterek ziyaretlerini tamamladılar.

Personelimizin şehit yakınları ve gazilerimize yönelik manevi destek ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, şehitlik ve gazilik makamlarının dinimizce çok önemli kavramlar olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Polat, şöyle konuştu: “Son günlerde Zeytin Dalı Harekâtında da kanını ve terini akıtan kahraman ordumuz, mukaddesatımız ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için cansiperane mücadele ediyor. Sadece askerimiz değil bütün güvenlik görevlilerimiz, polisimiz ve korucularımız da ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için çalışıyor. Onların fedakârlıklarına ve ödedikleri bedellere tam bir karşılık olarak hiçbir dünyevi karşılık vermemiz mümkün değilse de şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz milletimize emanettir. 

Devletimiz, şehit yakınlarına ve gazilerimize başta istihdam konusunda olmak üzere geniş imkânlar sunuyor. Bütün milletimiz için geçerli olduğu gibi üniversitemizde çalışan bütün personelimizin ve öğrencilerimizin de yüreğinde her bir şehidimizin, şehit yakınının ve gazimizin çok müstesna bir yeri var. Dolayısıyla onların maddi ve manevi ihtiyaçlarını ve varsa sorunlarını tespit ederek çözüm üretmek de üzerimizdeki bir sorumluluktur."