Üniversitemizden Dostluk İçin Spor Temalı Uluslararası Kongreye Destek

 

Üniversitemiz bir uluslararası akademik etkinlikte daha boy gösterecek. Üniversitemizin destekçisi ve Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın Onur Kurulu üyesi olduğu Uluslararası Herkes İçin Spor ve Wellness Kongresi’ne (ISFAW) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğretim üyelerimiz de katılacak. Ana teması “Dostluk İçin Spor” olan ve BESYO Müdürümüz Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu’nun da davetli konuşmacı olduğu kongre, 05-08 Nisan 2018 tarihlerinde Alanya’da düzenlenecek.

 

Doç. Dr. Kırımoğlu’nun “Engellilerde Beden Eğitimi ve Sporun Tarihsel Gelişim Süreci” başlıklı bir konuşma yapacağı kongrede BESYO öğretim elemanlarımız Yrd. Doç. Dr. Mustafa Önder Şekeroğlu, Arş. Gör. Ayça Genç, Arş. Gör. M. Fatih Bilici ve Uzm. M. Furkan Şahin de bildiriler sunacak.

 

Kongrede, sporun yanı sıra esenlik ve refah anlamına gelen wellness kavramının doğasına uygun olarak, doğru yaşam tarzı, düzenli fiziksel aktivite, dengeli ve doğru beslenme, engelli bireyler için fiziksel aktivite gibi konular ele alınacak.

 

Ulusal Spor Bilimleri Kongresi Üniversitemizde Yapılacak

Öğrencilerinin başarıları ve akademik kadrosunun çalışmaları ile adından söz ettiren BESYO’nun spor bilimleri sahasına katkıları artarak sürüyor. Üniversitemiz, Nisan ayında 11. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresine ev sahipliği yapacak.

 

Geleceğin spor bilimcileri, külliyemizdeki Kongre ve Kültür Merkezinde 18-20 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek Spor Bilimleri Öğrenci Kongresinde, Hareket ve Antrenman Bilimleri, Psiko-Sosyal Alanlar, Rekreasyon, Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi, Engellilerde Beden Eğitimi, Spor-Sağlık Bilimleri ve Sporda Yönetim Bilimleri alanlarında çalışmalarını paylaşacak.

 

11. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresinin davetli konuşmacıları ve konuşma başlıkları ise şu şekilde: İstanbul Üniversitesinden Prof. Dr. Bilge Donuk,  Spor Yönetiminde Etik Değerler; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden Prof. Dr. Hürmüz Koç,  İnaktiviteye Bağlı Hipokinetik Hastalıklar ve Egzersiz; Trakya Üniversitesinden Prof. Dr. İlhan Toksöz, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş ve Kültür Etkinlikleri ve Edirne; Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Muhsin Hazar, Oyundan Spora, Geleneksellikten Evrenselliğe; Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinden Prof. Dr. Gökhan Bayraktar, Beden Eğitimi ve Spor Öğretiminde "Spor Eğitim Modeli"; Fırat Üniversitesinden Prof. Dr. Vedat Çınar, Obezite ve Fiziksel Aktivite.

 

Kongre hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru için sporbilimleri.alparslan.edu.tr adresi ziyaret edilebilir.