Kurs ve Atölye Çalışmalarını Tamamlayanlar Katılım Belgelerini Aldı

Üniversitemiz Hayırda Buluşanlar Topluluğu tarafından Muratpaşa Bilgi Evinde düzenlenen kurs ve atölye çalışmalarına düzenli olarak katılan öğrencilere Katılım Belgeleri verildi. Belge takdimi için düzenlenen programa Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, Kızılağaç Belde Belediye Başkanı Burhan Öğüt, Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Okt. Hatip Erdoğmuş, akademisyenler ile öğrencilerimiz katıldı.

 

Yemek ikramının ardından katılım belgelerinin takdimine geçilen programın sunumunu Topluluk Başkanı Nurhan Egin yaptı. Araş. Gör.  İlyas Sayım’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Okt. Hatip Erdoğmuş, topluluğun faaliyetlerini anlattı. Bu dönem 10 farklı alanda kurs ve atölye çalışmaları düzenlendiğini belirten Okt. Erdoğmuş, “Etkinlikleri düzenlememizin temel amacı; bilinçli, bilgili, yeni dünya düzenini okuyabilen, fıkh edebilen, üretken, dil bilen gençler yetiştirmektir.” dedi. Bu etkinliklerde yüzde seksen devam zorunluluğunu yerine getirenlere Katılım Belgesi hazırlandığını dile getiren Okt. Erdoğmuş toplam 168 Katılım Belgesinin hak edildiğini ifade etti.

 

Doç. Dr. Murat Kayacan ve Öğr. Gör. Erdal Eker’in de duygularını paylaştığı programda Belediye Başkanı Feyat Asya yaptığı konuşmasında öğrencileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Programın sonunda öğrencilere belgeleri takdim edildi.