Öğrenci Toplulukları Akademik Danışmanları Toplantısı Yapıldı

Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yürütecekleri iş ve işlemlerin istişare edildiği toplantı, Kongre ve Kültür Merkezimizin toplantı salonunda icra edildi. 
 
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer başkanlığındaki toplantıya Genel Sekreter Yardımcımız Öğr. Gör. Yusuf Kenan Atılgan ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu ve öğrenci topluluklarımızın akademik danışmanları katıldı. 
 
Öğrenci topluluklarımızın durum değerlendirmesinin ve akademik danışmanların çeşitli konularda bilgilendirmesinin yapıldığı toplantıda konuşan Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, üniversitemizin başta eğitimlerine bu yıl başlayan öğrencilerimiz olmak üzere bütün öğrencilerinin topluluklarımız aracılığıyla sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklere yönlendirilmesine büyük önem verdiğini vurguladı. "Üniversite yönetimi olarak topluluklara destek noktasında gerekli her tür kolaylığı sağlamaya önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da devam edeceğiz.” diyen Prof. Dr. Tüzer, toplantıya katılan akademik danışmanlara önceki yıllarda gerçekleştirdikleri faaliyetlerden ötürü teşekkür etti. 
 
Genel Sekreter Yardımcımız Öğr. Gör. Yusuf Kenan Atılgan da toplulukların faaliyetlerine yönelik çeşitli uyarılarda ve önerilerde bulunurken yakın gelecekte topluluk başkanları ve öğrenci konseyiyle de bir araya gelecekleri bilgisini verdi. 
 
Bilgi güncelleme, zaman yönetimi, form doldurma, etkinlik izni, bilgilendirme, afiş ve duyuruların hazırlanması ile müracaat ve imza süreçlerine ilişkin başlıkların masaya yatırıldığı toplantı, görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.