Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavı Tamamlandı

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programı’na öğrenci alımı için düzenlenen ve üç gün süren Beceri-Koordinasyon Parkuru Sınavı sona erdi.

 

Türkiye’nin farklı illerinden gelen yüzlerce adayın katıldığı sınavda, üniversitemiz akademik ve idari personelinin yanı sıra Fırat Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinden uzman akademisyenler de görev aldı.

 

Üniversitemizin şeffaflık ve objektiflik anlayışı gereği çoklu kamera sistemiyle baştan sona kayıt altına alınan sınavda, salon dışında bulunan adaylara ve aday yakınlarına kapalı devre yayınla sınavı takip etme imkânı sunuldu.

 

Adaylar ve aileleri, Muş Alparslan Üniversitesi BESYO’nun bu sene ilk kez öğrenci alımı yapmasına rağmen son derece düzenli bir sınav organizasyonu gerçekleştirdiğini söylediler. Sınav öncesinde yayımlanan Beceri-Koordinasyon Sınav Parkuru Kurallar ve İhlaller Tanıtım videosunun son derece yararlı ve profesyonel bir çalışma olduğunu belirten adaylar, görevli personelin sınava katılan adayların sınav stresini azaltmaya yönelik pozitif tutumundan ötürü de üniversitemiz yetkililerine teşekkür ettiler.

 

BESYO özel yetenek sınavı değerlendirme süreci ve sonuçların ilanı, Sınav Kılavuzunda belirtilen aşağıdaki tarihlerde üniversitemiz sitesi www.alparslan.edu.tr üzerinden duyurulacaktır.

 

Sporcu Özgeçmiş Evraklarının Değerlendirilmesi: 4-14 Ağustos 2017 Saat 17.00’a kadar

Sporcu Özgeçmiş ve Beceri-Koordinasyon Parkuru Puanlarının İlanı: 15 Ağustos 2017 Salı Saat 17.00’a kadar

İtirazlar ve İtirazların Değerlendirilmesi: 16 Ağustos 2017 Saat Çarşamba 17.00’a kadar

Asıl ve Yedek Kazanan Adayların İlanı: 17 Ağustos 2017 Perşembe Saat 17.00’a kadar