15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Sergisi Açıldı

15 Temmuz gecesi milletimizin yazdığı destanı anmak amacıyla düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Sergisi” halkın yoğun katılımıyla açıldı. Açılışa Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat Asya, Mülkiye Başmüfettişi Atilla Şahin’in yanı sıra vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
15 Temmuz gecesine ait fotoğrafların gezildiği ve hatıra fotoğraflarının çekildiği sergide, protokol üyeleri açılan anı defterine duygu ve düşüncelerini aktardı. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Sergisinde konuşan Vali Aziz Yıldırım duygularını şöyle ifade etti: “Muş vilayetimizde de darbe girişimine dur denildi. Allah darbelere karşı dur diyen bu milletten razı olsun, böyle menfur bir olay bir daha yaşanmasın. Bize düşen birlik ve beraberliğimizi korumak ve sağlamlaştırmaktır. 15 Temmuzu unutmadık unutturmayacağız” dedi.
 
Sergi sonrasında Vali Yıldırım ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı Asya’nın makamına geçerek bir süre sohbet etti. Üniversitemizin de katılımcılarından biri olduğu sergideki fotoğrafların önemli bir kısmında 15 Temmuz sürecinde akademik ve idari personelimizle öğrencilerimizin katkılarını yansıtan karelere de yer verildi.