Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıldönümü Kutlamalarına Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Malazgirt Zaferi kutlama etkinlikleri için yürütülen hazırlıklar kapsamında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Vakfın Beyoğlu’ndaki binasında yapılan toplantıya İstanbul Milletvekili ve Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Haydar Ali Yıldız, Türkiye genelinden 41 federasyon ve derneğin bir araya gelerek oluşturduğu 7 Renk Tek Yürek Platformu başkanı Ömer Erdoğan ve Muş’tan çeşitli derneklerin temsilcileri de iştirak etti.

 
Toplantı hakkında bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, 26 Ağustos tarihinde 946. yıldönümü kutlanacak olan Malazgirt Zaferi için hazırlıkların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi. Okçular Vakfının, yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Muş Alparslan Üniversitesi’nin de sürdürülen bu çalışmaların aktif bir parçası olduğunu ifade eden Prof. Dr. Polat, “Bu yıl Malazgirt’te hakikaten dikkat çekici ve akılda kalıcı sürprizlerin olduğu bir kutlama programı yapmak için büyük çaba sarf ediliyor. Ortak amacımız Malazgirt ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillere layık olduğu şekliyle aktarmaktır.” dedi.

 
Muş Alparslan Üniversitesi olarak, Muş’un sahip olduğu tarihi önemin, değerlerin ve güzelliklerin kamuoyuna tanıtılması için seferber olmayı her zaman için bir sorumluluk ve büyük bir memnuniyet kaynağı olarak gördüklerinin altını çizen Prof. Dr. Polat, şöyle konuştu: “Malazgirt Zaferinin 946. yıldönümünün, bu zaferin milletimiz için ifade ettiği anlama en layık bir törenle yâd edilebilmesi için üniversitemiz etkin bir rol üstlenecektir. Bu, üniversite olarak ismini taşımaktan büyük bir şeref duyduğumuz, Anadolu’nun kapısını milletimize açan Malazgirt kahramanı Sultan Alparslan’a ve kahraman askerlerine karşı ödemekten kıvanç duyduğumuz bir vefa borcudur.”

 
Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Haydar Ali Yıldız, toplantı anısına rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a üzerinde vakfın logosu olan bir tablo hediye etti. Kutlama etkinlikleri ile ilgili detayların önümüzdeki gönlerde kamuoyu ile paylaşılacağının belirtildiği toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.