Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat İlim Yayma Vakfı Genel Kuruluna Katıldı

İlim Yayma Vakfı Muş Şubesinin Kurucusu ve aynı zamanda Başkanı olan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat İstanbul  Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen İlim Yayma Vakfı Genel Kuruluna katıldı. İlim Yayma Genel Kuruluna Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı. Konuşmaların ardından 15 Temmuz gazisi öğrenciler ve şehit çocukları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye takdim ettiler.

Yücel Çelikbilek’in yeniden Mütevelli Heyet Başkanı seçildiği Genel Kurulda Cumhurbaşkanı Erdoğan  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek ve önceki vakıf başkanlarına "Vefa Ödülü" ve Şeyh Hamdullah Efendi'ye ait el yazması Mushaf-ı Şerif'in tıpkı basımını verdi. İlim Yayma Vakfı mütevelli Heyet Başkanı Yücel Çelikbilek, “cemiyetimizle birlikte, İlim Yayma Ailesi olarak iyiliğin egemenliği için çıktığımız bu yolculukta neredeyse yarım asrı devirmiş olmanın bahtiyarlığı içindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı konuşmada; ''Ülkemizin en kasvetli dönemlerinde, baskının ve şiddetin sokaklarda kol gezdiği dönemlerde bu vakfı kuran büyüklerimiz, ‘Ben varım!’ dediler ve yola öyle çıktılar. Gençlerimiz birbirini kırmasın diye bu iyilik hareketini başlattılar. Hamdolsun 44 yıldır İlim Yayma Vakfı vatanını imanla seven nesiller yetiştiriyor. Yarım asırdır gençlerimiz bu vakfın çatısı altında ilimle, irfanla, hikmetle yoğrularak geleceğe hazırlanıyor. Bu çatının altında yetişmiş hiçbir genç vatanına, milletine kurşun sıkmadı. Vakfımıza gönül vermiş hiçbir kardeşim sözde altın nesil yetiştirenler gibi gidip de İslam düşmanlarına kapıkulu olmadı. Gözünü ve gönlünü Hakkın rızasını kilitleyince Rabbim insanı  önünü açıyor. Din nasihat, yani samimiyettir çünkü. Sadece güç ve tahakküm söz konusu olduğunda ise FETÖ’nün düştüğü ihanet çukuruna yuvarlanmak kaçınılmaz hale geliyor. Sinsice kurulan planlar bir gecede boşa çıkıyor. Nitekim 'Biz yaparız.' diyenler bir gecede ilahi tokadı yiyerek, milletimizin diklenmeden dik duruşu sayesinde yerle yeksan oldular. Doğrusu yarım asra yaklaşan birikimiyle İlim Yayma Vakfı, Türkiye’nin hafızasıdır.'' dedi.